top of page

מדידות פנים

Updated: Mar 8

מזה מדידת פנים?

מדידת פנים מתייחסת למדידת חלקו הפנימי של מבנה.


המבנה יכול להיות:

  • דירה בבניין.

  • בית פרטי.

  • חנות.

  • משרדים.

  • מבנה תעשייתי.

  • לובי של בניין.

מדידת פנים מיועדת ברב המקרים למטרת עיצוב פנים. אנשים אשר מעוניינים לחדש את המבנה: אם זה לחדש את המקלחת והמטבח, ליצור חלוקה חדשה בקירות הבית, לעצב חנות על מנת שתתאים לצורכי השוכר החדש או התאמת המשרד לצורכי חברת הייטק חדש.


הכי חשוב זה לבחור חברת מדידות או מודד אשר עובד עם מעצבים/אדריכליות (מעצבים/אדריכלים) ומכיר את חשיבות המדידה. לצערי נתקלתי בלא מעט לקוחות שהזמינו חברות מוכרות וטובות שמדידת פנים היא לא עיקר עיסוקן ועל כן היחס למדידה והתוצאה היו מאוד מאכזבות.מי צריך מדידת פנים?


כל מי שחושב שהגיע הזמן לשפץ את ביתו יעשה לעצמו טובה גדולה ויפנה למעצבת אשר תלווה אותו בתהליך הארוך ולא פשוט הזה. חברתינו "4 פינות" עובדת עם כ 100 מעצבים בארץ. נשמח לתת לכם המלצה על מעצבת על פי גודל הפרוייקט ומיקומו. מדידת פנים נעשית החל בשיפוצים קטנים, הכוללים שיפוץ מקלחת ועד שיפוצים גדולים שבהם משפצים בית וחצר, משרדים של אלפי מטרים, ואפילו בתכנון של אזורי לוגיסטיקה של עשרות אלפי מטרים.

קורה לפעמים, היום כבר ממש מעט, שאנשים בוחרים לדלג על שלב מדידת הפנים כי זה "מיותר". כי יש להם כבר תוכנית, כי הם יכולים למדוד לבד, כי המעצב/אדריכל למד באונבירסיטה שזה התפקיד שלו.

מיותר לציין, שברב המקרים החיסכון של 1000-2000 שח על מדידה עולה פי כמה יותר כאשר הקבלן צריך לבצע שינויים בעקבות חוסר התאמה בין מדידת הפנים לבין המצב בשטח.

מספר הפעמים שהגענו למדוד בית לאחר שהוא נמדד בשטח אך המידות לא הסתדרו על המחשב הוא עצום.

אנשים מודדים בשטח ורושמים את המידות וכאשר הם מגיעים לשרטט את התוכנית דברים לא מסתדרים כי הקירות לעולם לא ישרים! ואז, או שחוזרים לבית למדוד שוב, ומנסים למצוא היכן הטעות במדידה, שזה בזבוז זמן (וזמן זה כסף) וגם לא תמיד מוצאים את הטעות או לחלופין פשוט "משלימים" בתוכנית את החוסרים כי התוכנית סופגת הכל.

מדידת הפנים ובכלל מדידה מקצועית היא הבסיס לכל פרוייקט בנייה!

כיום מדידות מתבצעות עם מכשירים טכנולוגיים מורכבים ויקרים שנותנים דיוקים ברמת המילימטר ומשפרים את כל תהליך הבנייה/שיפוץ.


מתי להזמין את מודד הפנים?


כישראלים אנחנו הרבה פעמים אוהבים לדחות דברים לשנייה האחרונה ואז לצאת לדרך בלחץ ולהלחיץ את כל המערכת, למרות שברור לכולנו שלחץ ומהירות יכול להביא לטעויות מיותרות ויקרות.

מומלץ להזמין את מדידת הפנים כשבועיים לפחות לפני שמעצבת הפנים צריכה להתחיל את עבודתה.


כמה עולה מדידת פנים?


מחיר מדידת הפנים תלוי בהרבה גורמים:

  • גודל המבנה - ככל שהמבנה גדול יותר העלות פר מ"ר תקטן.

  • חלוקה פנימית של המבנה - ככל שהחלוקה הפנימית תגדל יגדל מחיר המדידה. לדוגמא משרד של 200 מ"ר משרד א - בנוי מ 4 משרדים ושטחים ציבוריים. משרד ב - מכיל 11 משרדים. כמובן שבקרה א ניתן להוריד במחיר.

  • קשיים במדידה - מדידת גג, ללא תאורה וצורך בטיפוס על סולם לא יעלה כמו מדידת דירה ריקה בגודל דומה. מדידת דירת 100 מר או מדידת מבנה עם תקרות משופעות, קירות משופעים ונישות וגם לא יתומחרו אותו דבר.

  • תוספות במדידה - בכל מדידה ניתן להוסיף סימון נקודות חשמל/תאורה/מדידת חצר/ מיפוי תקרה (מסחרי)

ממליצים לקרוא את מחירון מדידות למידע נוסף.

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page